levné cestování - stopover na letišti

Blogy a novinky z letectví a o levném cestování

Aktuality a novinky ze světa letectví. Magazín o letištích, leteckých společnostech a další zajímavosti ze zákulisí.

Do Řecka od května bez omezení

Před pár sekundami

Během letní sezóny nebude třeba pro cesty do Řecka žádné covidové potvrzení. Tam i zpět poletíme do Řecka bez omezení.

Návraty do ČR z celého světa bez omezení

Před pár sekundami

Ode dne 9.4.2022 se ruší restrikce pro vstup na území ČR i ze třetích zemí. Od zítra se tak lze vrátit z celého světa bez formuláře, očkování a testů. Cestování zpět domů tak bude bezproblémové a stejné jako před covidem.

Do Itálie od 1.5. bez omezení

Před pár sekundami

Další země přibude na seznam, kam se dostaneme bez omezení a můžeme letět jako před covidem. Od 1.5. 2022 nebude k cestám do Itálie třeba Covid Pass. Cestující tak nebudou muset předkládat doklad o bezinfekčnosti a to ani na ubytování, v restauracích a např. v muzeích.

Návraty do ČR ze zemí EU bez omezení

Před pár sekundami

Dlouho jsme na takovou zprávu čekali. Vzhledem k tomu, že jednotlivé státy postupně rušily vstupní opatření a můžeme do těchto států letět jako před covidem (Irsko, Nizozemsko, Dánsko, Anglie, Černá Hora,..), pro ulehčení cestování to bylo zásadní. Od dnešního dne se tak lze vrátit ze zemí EU bez formuláře, očkování a testů.

Do Velké Británie bez omezení

Před pár sekundami

Další země přibyla na seznam, kam se dostaneme bez omezení a můžeme letět jako před covidem. Od 18. 3. 2022 už neplatí žádná omezení pro vstup do Velké Británie a to pro všechny cestující. Cestující tak nemusí předkládat žádný doklad o bezinfekčnosti, není třeba vyplňovat ani formulář.

Nová linka na Azory

Před pár sekundami

Letecká společnost Ryanair oznámila novou linku z Norimberka do Portugalska. K lince na Madeiru se přidává linka na Azorské ostrovy. Přívětivé ceny letenek najdete od 405 Kč.

Low-costově na Srí Lanku

Před pár sekundami

Letecká společnost Wizz Air nedávno otevřela základnu v Abú Dhabí a poodkryla další expanzi, tentokrát do Asie. Low-costově se tak budete moci podívat na Srí Lanku.

Do Irska bez omezení

Před pár sekundami

Další země přibyla na seznam, kam se dostaneme bez omezení a můžeme letět jako před covidem. Od 6. 3. 2022 už neplatí žádná omezení pro vstup do Irska a to pro všechny cestující. Cestující tak nemusí předkládat žádný doklad o bezinfekčnosti.

Uzavření vzdušného prostoru pro ruské aerolinky a zrušení letů do Ruska

26.02.2022

Kvůli ruské invazi na Ukrajinu začala velká omezení v letecké dopravě. Důvodem jsou sankce pro Rusko a obráceně odveta Ruska za tyto sankce na jednotlivé státy. 

Na Island bez omezení

Před pár sekundami

Další skvělá zpráva. Země ohně a ledu se přidala na seznam, kam se dostaneme bez omezení, jako před covidem. Od 25. 2. 2022 už neplatí žádná omezení pro vstup na Island a to pro všechny cestující. Cestující tak nemusí předkládat žádný doklad o bezinfekčnosti.

Do Slovinska bez omezení

Před pár sekundami

Další země se přidala na seznam, kam se dostaneme bez omezení, jako před covidem. Od 19. 2. 2022 už neplatí žádná omezení pro vstup do Slovinska a to pro všechny cestující. Cestující tak nemusí předkládat žádný dokladuo bezinfekčnosti. Bezinfekčnost není třeba předkládat ani pro využívání ubytovacích služeb, restaurací, obchodů, lyžařských středisek, hromadné dopravy a s několika výjimkami všech dalších služeb a zařízení. Nošení chirurgických roušek nebo respirátorů zůstává nadále povinné v uzavřených veřejných prostorách.

Ryanair - informace, letenky, zavazadla, check-in

Před pár sekundami

Sháníte levné letenky po Evropě? Pak pravděpodobně poletíte s leteckou společností Ryanair. Podívejte se na informace o společnosti, na rozměry dovolených zavazadel, online odbavení a na další praktické informace jako je storno letenky či změna jména nebo termínu.

1. stránka z celkem 3
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz